Hledáte vhodný dárek pro svou rodinu, pro slavností příležitost nebo jen tak pro radost??

Na Vaše přání můžeme napsat Vámi zvolený text na jakýkoliv výrobek od nás


Úvod » MED

MED

CO JE TO MED??Med je významná dietetická přírodní potravina, která je převážně složena z jednoduchých cukrů fruktózy, glukózy, organických kyselin, enzymů a pevných částic zachycených při sběru sladkých šťáv květů rostlin (nektar) a výměšku hmyzu na povrchu rostlin (medovice). Tyto sladké šťávy sbírají včely medonosné (Apis mellifera). Přetvářejí je, kombinují se svými specifických látkami (enzymy), uskladňují a nechají zrát v plástech. Pravidelná konzumace medu má vliv na posílení imunitního systému, má příznivý vliv na zažívání a je okamžitým zdrojem energie při fyzickém nebo psychickém vyčerpání.

MED SE KROMĚ PŘÍMÉ KONZUMACE UŽÍVÁ S ÚSPĚCHEM V LIDOVÉM LÉČITELSTVÍ:

- Potíže se zažíváním, jako nechutenství, nadýmání, vředy žaludku, dvanácterníku, onemocnění jater, žlučníku, problémy s vyprazdňováním - doporučuje se rozmíchat lžíci medu ve sklenici vlasžné vody a vypít půlhodiny před snídaní.

- Nespavost, nervozita, neklidný spánek - lžíci medu rozmíchat ve sklenici vlažného mléka.

- Slazení malým dětem - po skončení kojení a od jednoho roku věku lze přislazovat čaj nebo ovocné šťávy. Med v žádném případě nekazí dětem zuby.

- Hojení ran a popálenin - med má dezinfekční a hydratační účinky. Na otevřené rány, špatně se hojící rány nebo hnisající rány, se nanese med a místo pokryje gázou. Každý den se rána omyje a znovu aplikuje med + gáza do vyléčení.

- Při anémii - pravidelné užívání medu (obsahuje železo), ve spojení s pylem (ne alergici) se zlepší krvetvorba a vylepší krevní obraz.

- Při chřipce, angíně, zánětu průdušek a při různých plicních chorobách - užívá se čaj (zvláště lipový) s medem, zlepšuje se vykašlávání, dochází k tlumení bolesti zanícených sliznic.

- Žvýkání voskových víček, které včelař získá při odvíčkování medových plástů, vede ke konzumace malého množství medu, masírování dásní, zde se projevuje i účinek obsaženého propolisu, dochází k desinfekci dutiny ústní a zmírnění paradentózy.

- Prevence - užívat denně jednu lžičku medu

 


Mjg3NTV